Blog

Ochrona danych osobowych w e-commerce?

10 maja 2023

RODO wprowadziło zmiany, które mają duże znaczenie dla przedsiębiorców zajmujących się handlem elektronicznym. Jakie kroki powinni podjąć właściciele e-sklepów, aby dostosować się do nowych unijnych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych?

Cyfryzacja w jednostkach publicznych. Dlaczego warto?

11 kwietnia 2023

Postęp technologiczny sprawia, że wiele codziennych spraw można załatwić online. Nie trzeba iść do banku, aby złożyć wniosek kredytowy czy stać w kolejce do urzędu, aby złożyć formularz. Choć nie wszystkie obszary są w pełni zdalne, to cyfryzacja jednostek publicznych ułatwia życie ich pracownikom i interesantom, choć to nie jedyne korzyści.

Co z dokumentacją medyczną ucznia po zakończeniu nauki w szkole?

23 stycznia 2023

Dokumentacja medyczna ucznia jest ważnym elementem opieki zdrowotnej nad młodzieżą podczas pobierania nauki w szkole. Ale co dzieje się z tą dokumentacją po zakończeniu przez ucznia nauki w szkole? Czy przekazywana jest ona rodzicom lub uczniowi, czy też pozostaje w posiadaniu szkoły? W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania i przybliżyć zasady obowiązujące w tym zakresie.

Nowe wzory kwestionariuszy wstępnego wywiadu przed szczepieniem dzieci przeciw COVID-19

11 stycznia 2023

Szczepienia przeciw COVID-19 stały się ważnym elementem walki z pandemią koronawirusa. W celu umożliwienia rodzicom podjęcia świadomej decyzji o szczepieniu swoich dzieci przeprowadzany jest wstępny wywiad z rodzicami lub opiekunami prawnymi. W związku z rozwojem sytuacji epidemicznej oraz pojawieniem się nowych szczepionek również kwestionariusze wstępnego wywiadu ulegają zmianom. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej nowym wzorom kwestionariuszy wstępnego wywiadu przeprowadzanych przed szczepieniem dzieci przeciw COVID-19.

Wielka Brytania zastąpi RODO własnym systemem ochrony danych

7 grudnia 2022

Podczas konferencji Partii Konserwatywnej, która odbyła się 3 października 2022 roku, Sekretarz Stanu ds. Cyfrowych, kultury, mediów i sportu poinformowała, że Wielka Brytania zastąpi RODO ,,własnym, przyjaznym dla biznesu i konsumentów, brytyjskim systemem ochrony danych”.

Niechciane dane osobowe - jak z nimi postępować?

15 września 2022

RODO wymaga, aby przetwarzane dane osobowe były adekwatne, stosowne oraz ograniczone do tego, co niezbędne do celów, w których są przetwarzane. Co zrobić jeżeli w bazie danych ADO znajdą się niechciane dane osobowe?

Darmowe konsultacje
Darmowe konsultacje

Wypełnij formularz jeżeli jesteś zainteresowany darmowymi konsultacjami

32 411 27 54